Dnes je utorok, 15. júna 2021 - meniny má Vít - zajtra bude mať Blanka
 
Ponuka
Ubytovanie
Stravovanie
Služby
Stavebníctvo
Cestovanie
Vyhľadávanie

Facebook
Partneri píšu

cURL error 35: SSL connect error

Új szó

cURL error 35: SSL connect error

Bumm

Dunajská cyklomagistrála

Podunajská cyklomagistrála je medzinárodnou cyklotrasou, ktorá vedie pozdĺž Dunaja z Rakúska cez Slovensko až do Maďarskej republiky. Cez Nitriansky kraj prechádza v dĺžke asi 80 kilometrov. Vedie popri rieke Dunaj cez Rakúsko na Slovensko a pokračuje do Maďarska. Na trase sa nachádzajú i hlavné mestá týchto krajín – Viedeň, Bratislava, Budapešť.

Viac INFO

Podunajská cyklomagistrála je medzinárodnou cyklotrasou, ktorá vedie pozdĺž Dunaja z Rakúska cez Slovensko až do Maďarskej republiky. Cez Nitriansky kraj prechádza v dĺžke asi 80 kilometrov. Prvou zaujímavou zastávkou je prírodná národná rezervácia Číčovské mŕtve rameno.
Druhou odporúčanou zastávkou je mesto Komárno s množstvom historických pamiatok ale aj termálnym kúpaliskom a rôznymi možnosťami zábavy a relaxu. Zaujímavosťou je tiež Nádvorie Európy a zachovaný pevnostný systém, ktorý je najväčší v strednej Európe. Budovať sa začal v 16. storočí a svojmu účelu slúžil až do konca 19. storočia.

Z Komárna cesta pokračuje od obce Iža, kde sa nachádzajú základy bývalého rímskeho tábora Celemantia. Rímsky tábor bol súčasťou hraníc rímskej ríše Limes Romanus. Cyklotrasa ďalej vedie do Patiniec, s termálnym kúpaliskom a moderným wellness centrom. Hneď za Patincami po pár minutách cestynás vľavo zaujme malý vysoký tehlový komín. Jedná sa o technickú pamiatku – parnú prečerpávaciu stanicu z roku 1897. Na ďalšej zastávke v obci Moča určite netreba obísť ojedinelé etnografické múzeum, ktoré podrobne dokumentuje život a vývoj v obci za posledných vyše 100 rokov.

Poslednou zastávkou podunajskej cyklomagistrály jerekreačné mesto Štúrovo s kúpeľnou atmosférou, kde v priebehu letnej sezóny trávi svoju dovolenku vyše stotisíc návštevníkov. V Štúrove Podunajská cyklomagistrála na Slovensku končí a cez  most Márie-Valérie pokračuje do Maďarskej republiky.

 
Podujatia
« < Jún 2021 > »
N P U S Š P S
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3
Video dňa

REALITY     + Pridaj

Predaj
Pivnica Kamenny Most
Kamenny Most
Rozloha: 2000 m2
Cena: 6 000 EUR
[viac informácií]
Počasie
Kurzový lístok
 
Horoskop

Horoskopyod Moneo.sk
Počítadlo
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDnes
mod_vvisit_counterVčera
mod_vvisit_counterTento týždeň
mod_vvisit_counterTento mesiac
mod_vvisit_counterCelkom0